Treker

Ліхтарі – види, призначення, характеристика

Ліхтарі – види, призначення, характеристика

Життя сучасної людини не повинно складатися лише з робочої та побутової рутини. Якісний відпочинок, зміна обстановки, яскраві враження на вихідних та у період відпустки – надзвичайно важливі.


Зараз все більше людей віддають перевагу здоровому способу життя та активному відпочинку на природі. Тривалі пішохідні та велопрогулянки, пікніки та походи, полювання та риболовля, відпочинок у кемпінгах – стали дуже популярні, адже це:

  • захоплююча пригода;
  • єднання із природою;
  • спортивні навантаження;
  • дуже корисно здоров'ю;
  • забезпечує масу вражень, спогадів та барвистих фото;
  • розширює кругозір;
  • дарує знайомства з однодумцями та зміцнює відносини з близькими;
  • дозволяє виявити винахідливість, пристосовуватися до ситуацій,
  • долати труднощі.

Для того, щоб зробити активний відпочинок на природі більш комфортним та безпечним, існує багато пристроїв, які з року в рік удосконалюються.


Освітлювальні прилади, ліхтарі різних типів та аксесуари до них – це одна з найважливіших та популярних категорій товарів, без них складно та небезпечно у будь-якій поїздці та на відпочинку.

Досвідчені туристи називають ліхтарик – другим за важливістю предметом спорядження після ножа. Найбільше цінують якісні та надійні ліхтарі військовослужбовці, спелеологи та фахівці з нічного орієнтування. Якщо серед ваших знайомих є представники таких спеціальностей – до них можна сміливо звертатися за порадою при виборі освітлювальних приладів, якщо у вас поки що немає великого досвіду в туризмі.


Про основні види ліхтарів та їх характеристику ми розповімо далі у цій замітці.


Ліхтарі поділяються на такі категорії:

1. За типом і потужністю світла та кількістю його джерел:

- компактні лампочки розжарювання;

- світлодіоди, які на сьогодні завоювали велику популярність, тому що економічні, довговічні і можуть створювати світло різного кольору.


2. За типом та кількістю блоків живлення. Як правило, працюють завдяки лужним (літієвим) батарейкам у кількості від однієї до чотирьох. Рознімання для батарей роблять стандартних розмірів:

- CR2032;

- AAA, AA;

- CR123A і т.д.


3. За ступенем захисту від ударів, вологи та пилу. Стійкість до дії води (бризок від дощу, занурення під воду) має дуже велике значення при активному та тривалому відпочинку на природі.


4. За вагою. Особливо цей параметр важливий при виборі налобного та ручного ліхтариків, тому що їх потрібно довго носити на собі. Оптимальна вага для таких ліхтарів 50-150 г. Виробники лобових ліхтариків для зручності часто розміщують кріплення відсіку з батарейками в області потилиці або пояса користувача.


5. За призначенням:

- нічне орієнтування,

- біг у темний час доби;

- щоденне використання, кемпінг;

- полювання, риболовля, підводне плавання;

- велосипедні;

- Тактичні та інші.


6. За матеріалом, з якого виробляються ліхтарі. Найчастіше використовуються: сплави алюмінію, нержавіюча сталь та ABS-пластик.


7. Конструкція та форма ліхтарика. Залежно від призначення ліхтарі доповнюються кріпленнями, гумками, ручками, підставками тощо.

Крім того, сучасний ліхтар часто доповнюється міні-комп'ютером зі спеціальними програмами, які дозволяють заощаджувати заряд батареї, не знижуючи яскравості освітлення, регулювати рівень потужності, подавати спеціальні аварійні сигнали за потреби (маячок, стробоскоп, сигнал СОС).

Здебільшого сучасні ліхтарі працюють на світлодіодних лампах. Вони відрізняються економічністю, довговічністю та дуже практичні. Яскравість світла ліхтарів залежить від їхнього призначення і коливається в межах від десятків до тисяч lm.


З аксесуарів, які часто купують разом із ліхтарями можна виділити:

- елементи живлення;

- різноманітні зарядні пристрої;

- кріплення;

- світлофільтри;

- Тактичні кнопки і т.д.


Великий асортимент сучасних, надійних, економічних ліхтариків різних типів можна знайти на нашому сайті http://treker.com.ua/lihtari/

←  Обратно
Telegram CallUs